Veliki uspjeh novogradiških radioamatera

Datum objave: 01. 6. 2026.
Na 68. državnom NMT održanom u Segetu Donjem pokraj Trogira mladi novogradiški radioamateri iz područja Radio komunikacija osvojili su visoka mjesta predstavljajući svoje škole,  županije  Brodsko Posavsku i Sisačko Moslavačku i Radio klub Nova Gradiška
1.mjesto Luka Curać 8.r OŠ Mato Lovrak Nova Gradiška
Mentori Snježana Odobašić učiteljica tehničke kulture i Borna Ulrich Radio klub NG
5.mjesto Marko Matacun 7.r Katoličke OŠ Novska
Mentori Zrinka Šimičić učiteljica tehničke kulture i Željko Ivanišević Radio klub NG.
Ovo natjecanje organiziraju Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih (MZOM), Agencija za odgoj i obrazovanje (AZOO) i Hrvatska zajednica tehničke kulture (HZTK)
Djeca iz osnovnih škola se natječu iz 12 područja tehničke kulture.
tekst:Željko Ivanišević